Pozitivní na Covid-19 je jedna ze zaměstnankyň kuchyně. Ihned po zjištění hygienici zahájili testování všech zaměstnanců domova. Včera jich bylo otestováno 68, dnes hygienici v testování pokračovali. Výsledky zatím nejsou známy.

Včera večer byli na místo povoláni také hasiči, kteří vydenzifikovali nejen kuchyň, jídelnu a šatny zaměstnanců, ale také ostatní společné prostory domova.

Klienti domova jsou v pořádku. Nemoc ani příznaky nemoci se u nich zatím neobjevily. Testování u nich zatím neprobíhá. O tom zda a případně kdy by byli testováni, rozhodují hygienici.

Co se týká kuchyně, podle hygieniků může za přísných hygienických podmínek nadále fungovat. Připravujeme ale i záložní plán pro případ, že by se počet nakažených zvýšil a kuchyň bychom museli uzavřít. Stravování pro klienty bychom pak řešili prostřednictvím tzv. catteringové společnosti, která se zabývá přípravou stravy pro seniory.


Pro klienty se v této chvíli téměř nic nemění. Zpřísněná hygienická opatření jako roušky a dezinfekce všech prostor dodržujeme už zcela běžně.

Od minulého pátku (19. 6.) na základě rozhodnutí hygieny jedeme znovu v režimu nouzového stavu, takže jsou u nás zakázány návštěvy a klienti nesmí vycházet mimo domov. Opět jim umožňujeme videohovory s rodinnými příslušníky.

V jednom z pater máme opět vyčleněny pokoje pro případné Covid pacienty. Na základě výsledků testů budeme případně přijímat další opatření.

                                                                                                                                                                                                                           Bc. Petr Kuchta, ředitel 

výběr fotografií z domova seniorů