Postupně realizujeme testování. Požádali jsme o personální výpomoc.

Po provedeném testování evidujeme ke konci minulého týdne z celkem 130 zaměstnanců 19 pozitivních na onemocnění Covid-19. Všichni pozitivní zaměstnanci jsou v pracovní neschopnosti. Do práce by se měli začít vracet 10 dnů od pozitivního testu. Nejdříve to bude 5. listopadu.

Další zhruba desítku zaměstnanců však máme na standardní nemocenské bez spojitosti s koronavirem. To vše silně ovlivnilo plánování směn, které máme přesto  zajištěny zhruba do konce tohoto týdne. V souvislosti s tímto vývojem jsme požádali Moravskoslezský kraj o personální podporu. Máme přislíbených 8 pracovníků do přímé obslužné péče, kteří jsou studenty střední zdravotnické školy. V úterý by měli být zaškoleni a nastoupit na výpomoc.

Od dnešního dne (2. listopadu) budou postupně testování uživatelé našeho domova na ulici 28. října na Covidid-19. Nadále se snažíme využívat všech dostupných prostředků pro eliminaci šíření onemocnění. Pro všechny případy máme v zařízení vyčleněny Covid zóny, aby u případně pozitivně testovaných, mohla být zahájena karanténa. Uživatelům jsou stále k dispozici možnosti bezkontaktních spojení s jejich blízkými, včetně možnosti využití setkávací místnosti.

výběr fotografií z domova seniorů