Jsme velmi potěšení, že můžeme vyjádřit velký dík Lesům České republiky, s. p., které nás v roce 2016 podpořily prostřednictvím finančního daru. Za jejich přispění jsme mohli pro své uživatele pořídit 2 vysoká chodítka.

Více jak polovina našich uživatelů je zcela nebo převážně závislá na pomoci druhé osoby a další čtvrtina trpí středně těžkou závislostí. V jejich životě se zvýrazňují potřeby fyziologické, do popředí vystupuje potřeba podpory a bezpečí, možnost alespoň minimálního pohybu, aktivity. Právě těmto uživatelům přinesla podpora Lesů ČR prospěch a našemu zařízení pomohla lépe zajistit lepší naplnění jejich potřeb. 

Vysoká chodítka jsou vynikajícím pomocníkem při aktivizaci a rehabilitaci uživatelů, jež mají problémy s hybností. Jejich boční a čelní podpora zajišťuje bezpečnou chůzi, podpěry obou předloktí pak správné držení těla. Díky hydraulické mechanice je velice snadné uzpůsobit jejich výšku podle potřeb uživatele. Díky vodě odolným materiálům a zapouzdřeným ložiskům je možné je použít i ve sprše, což vede k větší možnosti seberealizace uživatele. 

Všechny uvedené vlastnosti pořízených pomůcek mají a dlouhodobě budou mít pozitivní vliv na naše uživatele. Budeme tak moci zvýšit možnosti aktivizace tělesné stránky uživatelů se středně těžkou až úplnou závislostí a zajistit jim kvalitnější a citlivější péči.

  

výběr fotografií z domova seniorů