Lesy ČR nás již druhým rokem podpořily v rámci svého dotačního řízení. Finanční příspěvek získaný na základě námi předloženého projektu s názvem "S kompenzační pomůckou to půjde lépe" byl použit na nákup 2 vysokých chodítek a 4 pedálových pomůcek. 

Vysoké chodítko je vynikajícím pomocníkem při aktivizaci a rehabilitaci uživatelů, jež mají problémy s hybností. Jejich boční a čelní podpora zajišťuje bezpečnou chůzi, podpěry obou předloktí pak správné držení těla. Díky hydraulické mechanice je velice snadné uzpůsobit jejich výšku podle potřeb uživatele. Díky vodě odolným materiálům a zapouzdřeným ložiskům je možné je použít i ve sprše, což vede k větší možnosti seberealizace uživatele. 

Pedálová pomůcka je vhodná pro osoby po úrazech, neurologických onemocněních, podstatně omezených ve schopnosti chůze, jelikož umožňuje používat ji i v sedě na vozíku. Šlapadlo má širokou základnu, 4 protiskluzové násadce, gumové pásky na chodidla. Toto vše zajišťuje stabilitu, která je pro účinné procvičování dolních končetin podstatná. Má nastavitelnou úroveň zátěže, což vyhovuje faktu, že uživatelé mají různou mírů schopností. Šlapadlo je snadno přenosné díky své minimální váze, což umožní jeho široké využití. 

Vlastnosti pomůcek plně vyhovují potřebám našich uživatelů a cíli předkládaného projektu. Našim cílem v rámci projektu bylo zvýšit kvalitu života našich uživatelů a zlepšit podmínky pro jejich adaptaci na změněné schopnosti, životní podmínky a možnosti.  Díky podpoře Lesů ČR jsme jej mohli naplnit, za což jim velice děkujeme.  

 

výběr fotografií z domova seniorů