Naše zařízení přichází s novou službou. Uživatelé mají možnost využít světelné terapie, která jim má v těchto pochmurných dnech bez slunce pomoci zmírnit pocity únavy, úzkosti a podrážděnosti, al
e také podpořit regeneraci a snížit nemocnost.

Fototerapeutická místnost má zejména v zimních měsících, kdy jsou dny krátké a slunce je málo, doslova blahodárný účinek na tělo i duši. Je zdrojem energie, snižuje napětí a únavu, zmírňuje symptomy deprese, podporuje regeneraci a pomáhá navodit pocit pohody.fototerapie 11 Místnost je vybavena speciálními plnospektrálními zářivkami, které produkují světlo z 98% shodné se slunečním zářením. Klienti se mohou pohodlně usadit v masážních křeslech a nechat na sebe působit „zdravé“ světlo. Příjemnou atmosféru v místnosti navozuje i speciální malba s přírodním motivem rozkvetlé louky, která je vyobrazena na všech obvodových stěnách místnosti. Fototerapeutická místnost by se měla využívat zejména ráno, co nejdříve po probuzení. Její využití je ale vhodné také během dne. Naopak k večeru už by se fototerapeutická místnost navštěvovat neměla, jelikož světlo v ní produkované podporuje nastartování organismu, což je před spánkem docela nežádoucí.

 

Do budoucna plánujeme tuto místnost ještě dovybavit kvalitnější audiotechnikou pro přehrávání relaxační hudby či zvuků evokujících pobyt v přírodě tak, aby mohla být využívána k relaxaci po celý rok, například i v rámci muzikoterapie a podobně.

O světelnou místnost je mezi klienty Domova pro seniory veliký zájem. Personál byl nucen ihned po jejím zprovoznění vytvořit speciální pořadník s tím, že klienti budou moci čerpat světelnou energii minimálně 35 minut tak, aby bylo dosaženo potřebného účinku a bylo uspokojeno co nejvíce zájemců.

výběr fotografií z domova seniorů